McLaren een klasse te sterk in Monaco
De gevreesde regen kwam niet en onder een licht bewolkte hemel bij 25°C konden de coureurs proberen om in de nauwe straten er een spetterend spektakel van te maken voor de vele toeschouwers. De zege in deze prestigieuze Grand Prix ging naar de wereldkampioen Fernando Alonso voor zijn jonge teamgenoot Lewis Hamilton.
De Zilverpijlen bevestigde daarbij wat we in de trainingen al gezien hadden. Ze waren een klasse te sterk voor de concurrentie. Felipe Massa, die derde werd, had al meer dan een minuut achterstand aan de finish. Al de rest werd op minstens één ronde gereden.
Alonso en Hamilton starten goed
Zoals steeds in Monaco is de start van levensbelang om een goed resultaat te scoren in het Prinsdom. Zowel Alonso als Hamilton konden hun plaats behouden. Ook Massa en Fisichella behielden hun derde en vierde plaats. Nick Heidfeld, die als één van de enige coureurs op zachte banden vertrok, won twee plaatsen en reed nu voor Nico Rosberg op de vijfde plaats.
Ook Alexander Wurz, die als tiende na één ronde doorkwam en Kimi Räikkönen, die vier plaatsen won in de eerste ronde, maakten een goede start. De slechtste start werd genomen door de beide Toyota coureurs. Jarno Trulli liet zijn wagen bijna afslaan bij de start en viel terug tot de 18e plaats en Ralf Schumacher was zelfs hekkensluiter.
Opvallend was ook dat alle coureurs erg gedisciplineerd door de eerste bocht gingen. Toch viel er al snel een opgever te noteren, namelijk in de tweede ronde toen Vitantonio Liuzzi op het vuile gedeelte van het circuit terechtkwam en dat moest bekopen met een slipper in de vangrails.
Massa viel al snel terug
Vooraan viel de race al erg snel in een beslissende plooi. De Ferrari van Felipe Massa kon het racetempo van de McLarens duidelijk niet volgen. Kort voor de eerste reeks pitstops had hij al meer dan 10 seconden achterstand. Zelfs Lewis Hamilton kon het tempo van de wereldkampioen niet volgen. Toen deze echter voor de Brit in de pit ging kwam hij toch even aan de leiding.
In de 17e ronde viel Mark Webber uit met een technisch defect, waardoor het weer maar eens een tegenvallende race werd voor het team van Red Bull Racing. Ondertussen was het tevergeefs wachten op een echt inhaalmanoeuvre. Maar het werd de vele kijkers niet gegund. De wagens bleven op hun plaatsen rijden en er werd zelfs geen enkele poging ondernomen om een wagen voorbij te steken. De enige positiewissels die er dan toch gebeurden kwamen door de strategie van de teams. De FIA moet zich dringend eens gaan bezinnen of deze manier van racen wel zin heeft en of de sport hierbij wel baat heeft!
Verrassend genoeg kozen er heel wat teams voor een één stop strategie, maar de leiders kozen er voor om twee keer op bezoek te gaan bij de pits. Maar zelfs dat kon eigenlijk maar weinig boeien. Toen Kovalainen even de muur raakte moest de coureur van uit de pit verwittigd worden dat hij een langzaam leeglopende band had. Leve de elektronica! Als zelfs dat de coureur al niet meer moet vaststellen zijn we toch op de verkeerde weg met onze geliefkoosde sport!
Rosberg na de zijn pitstop te traag
Rosberg viel na zijn eerste pitstop terug van de zesde naar de twaalfde plaats terug. Vanaf dat moment kon hij op geen enkel ogenblik nog aanspraak maken op WK-punten.
Kimi Räikkönen die al snel was opgerukt naar de tiende plaats, bleef daar echter rondrijden en kon alleen nog een plaats winnen doordat Mark Webber uitviel en door de slechte pitstops van Nico Rosberg.Voor de rest kon de Fin geen enkele indruk maken in zijn rode Ferrari.
Honda, dat best tevreden kon zijn omdat de beide wagens zich in de top 10 hadden kunnen kwalificeren kon deze goede prestatie van de kwalificatie niet bevestigen. Vanaf de eerste ronde waren ze duidelijk te langzaam. Ze reden wel rond met erg veel benzine aan boord, maar de vraag kan gesteld worden of dat nu wel een goede strategie was. Hun eerste stop maakten ze respectievelijk in de 37 en 41e ronde. Hun tweede stop in de 60e en 61e ronde. De strategie hielp hen niet want ze eindigden als 10e en 11e.
Weinig uitvallers
Zelfs de uitvallers konden de toeschouwers niet in vervoering brengen. Na Liuzzi en Webber viel alleen Sutil nog uit op een identieke manier als Liuzzi. Op het einde van de race moest ook Albers zijn Spyker nog in de pit parkeren, maar hij werd nog wel opgenomen in de uitslag.
Veel valt er over deze race niet meer te vertellen! Misschien nog vermelden dat het een dramatisch resultaat werd neergezet door Toyota. Op geen enkel moment hebben ze dit weekeinde de indruk gegeven een topteam te zijn. Ze eindigden de race op de 15e en 16e plaats.
In de stand voor het wereldkampioenschap komt Fernando Alonso naast Lewis Hamilton aan de leiding van de tussenstand met 38 punten. Felipe Massa blijft met 33 punten nog wel in de buurt van de twee McLarens. Voor Kimi Raïkkönen, die amper 23 punten telt, wordt de achterstand al rampzalig. De Fin die één van de grote titelkandidaten was , zal al moeten rekenen op enkele missers van zijn concurrenten.
Bij de constructeurs staat McLaren natuurlijk afgescheiden aan de leiding met 76 punten. Dat zijn er 20 meer dan Ferrari. Op de derde plaats staat nog steeds BMW Sauber met 30 punten. Nog vermelden dat Renault, met Giancarlo Fisichella hier zijn beste resultaat van het seizoen behaalde.
De volgden race heeft plaats op 10 juni in Canada op een circuit waar inhalen wel mogelijk is.