GRAND PRIX VAN EUROPA 2007

Grand Prix of Europe

Verslag van de race

De regen helpt Fernando Alonso!

 

Fernando Alonso won een knotgekke Grand Prix van Europa op de Nürburgring die in het geheugen zal blijven hangen als één van de races waar je ogen te kort had om te zien wat er allemaal gebeurde!

 

Het gloriemoment van Fernando Alonso werd in de hand geholpen toen er wederom een plensbui naar beneden kwam en de Spanjaard duidelijk sneller was dan Felipe Massa in zijn Ferrari. Hij kon zo de overwinning binnenhalen en de kloof met zijn ongelukkige teamgenoot verkleinen tot 2 punten. De Brit eindigde deze race zonder punten nadat hij alle voorgaande races op het podium had gestaan. Ook Kimi Räikkönen zag de finishvlag niet nadat zijn Ferrari iets over halfweg zonder aandrijving kwam te staan.

 

Het begon al in de eerste ronde toen de regen pots met bakken uit de hemel viel. De baan werd overspoeld door het water en vermits iedereen, behalve Markus Winkelhock, die na de opwarmingsronde al regenbanden was komen halen, op droogweerbanden reed, kwamen ze ook allemaal in de problemen. Alle wagens die na 1 ronde de pit niet opzochten kregen problemen in de rivier in de eerste bocht. Jenson Button gleed van de baan, gevolgd door Lewis Hamilton, Vitantonio Liuzzi, Adrian Sutil en net nadat de Safety Car op de baan was gekomen ook door Scott Speed die de SC maar net miste en net voor de kraan, die de gestrande wagens wou wegtakelen, tot stilstand kwam in de grindbak. Ook Nico Rosberg moest na een contact de race verlaten. Ondertussen bleef Lewis Hamilton wel in zijn wagen zitten en liet hij de motor draaien. De kraan nam zijn McLaren op, plaatste hem op de baan en weg was de Brit, al had hij net een ronde achterstand opgelopen. Ondertussen was Markus Winkelhock echter aan de leiding gekomen omdat hij de enige was die de pit niet moest komen opzoeken om andere banden te gaan halen. Bij zijn debuut lag hij in de tweede ronde al meteen op kop. Helaas voor de Duitser werd even later de wedstrijd stilgelegd in de vierde ronde!

 

Een half uur later werd de race terug aangevat achter de Safety Car. Deze zou drie ronden rijden voordat de groene vlag zou verschijnen. Door de absurde regel dat indien de gedubbelde coureurs tussen de andere wagens zou rijden, hij zijn ronde achterstand mag goedmaken, zag Hamilton zijn kans! Nick Heidfeld kwam de pit in, sloot aan achter Hamilton, die direct naar voor mocht opschuiven. Hij stormde enkele verbaasde collega’s voorbij en probeerde alsnog zijn ronde achterstand goed te maken. Dan maakte hij echter een inschattingsfout door droogweerbanden te laten monteren. In een poging om achteraan terug aan te sluiten vloog hij echter van de baan net voor de groene vlag in de achtste ronde werd getoond. Hij begon dus toch nog met een ronde achterstand aan de wedstrijd. Markus Winkelhock werd meteen om de oren gereden en in een minimum van tijd was hij teruggezakt naar de vijftiende plaats. Felipe Massa nam de leiding over voor Fernando Alonso. Al snel moest iedereen terug de pit opzoeken omdat de baan erg snel opdroogde en iedereen weer op de droogweerbanden overschakelde. Na deze nieuwe reeks pitstops reed Massa op kop voor Alonso en Räikkönen. Mark Webber reed op de vierde plaats voor Alexander Wurz, Heikki Kovaleinen, Mark Webber, Robert Kubica, Ralf Schumacher en Nick Heidfeld.

 

De Fin stopte later in de race met een aandrijvingprobleem in de 35e ronde. Op dat moment leek Felipe Massa naar de zege te rijden want de voorsprong op Alonso werd elke ronde een beetje groter. Maar met nog 10 ronden voor de boeg begon het plots terug te regenen. Nadat iedereen weer snel naar de pit ging om nogmaals van banden te gaan wisselen, kwam Alonso elke ronde wat korter op Massa. De Braziliaan kloeg na de race over het feit dat hij met zijn laatste set regenbanden vibraties had op zijn Ferrari. In de 56e ronde ging de wereldkampioen naar de leiding van de race om deze niet meer af te staan. Tijdens het inhaalmanoeuvre kwamen de twee kemphanen trouwens in contact met elkaar! Mark Webber slaagde er in om zijn derde plaats vast te houden. Ook hij kloeg over zijn laatste set banden en mocht zich gelukkig achten dat Alexander Wurz hem niet meer kon passeren.

 

David Coulthard maakte er een goede dag van voor het team van Red Bull Racing. Hij eindigde op een vijfde plaats na een duel met de BMW Saubers van Nick Heidfeld en Robert Kubica. Heidfeld was trouwens de enige van de vijf Duitsers die de eindstreep zag en ook hij moest in het begin van de race achtervolgen nadat hij gespind was. Maar in een duel met Ralf Schumacher, in de 18e ronde, duwde hij zijn landgenoot uit de race. De FIA gaat dit incident nog onderzoekenna de race en misschien wordt hij hiervoor dus nog bestraft!

 

Hamilton van zijn kant maakte een schitterende start. Na de tweede bocht reed hij al op de vierde plaats maar wed dan aangetikt door Nick Heidfeld en hield er een lekke achterband aan over. Even later gleed hij dan van de baan en werd hij ‘gered’ door een kraan. Daarna reed hij meerdere keren de snelste raceronde om in de 53e ronde eindelijk op een achtste plaats te rijden. Na een laatste pitstop viel hij echter opnieuw terug naar de tiende plaats om in de laatste ronde nog een ultieme poging te ondernemen om de twee Renaults te passeren. Hij slaagde er enkel in om Fisichella te passeren om zodoende op de negende plaats te stranden. Heikki Kovalainen ging uiteindelijk met het laatste puntje lopen.

 

Achter Fisichella werd Rubens Barrichello zijn Honda op 11e plaats over de eindstreep. Hij moest een hele race een gevecht leveren om voor de Super Aguri van Anthony Davidson te blijven. Achter hen werd Jarno Trulli 13e.

 

De tweede Super Aguri, deze van Takuma Sato, moest opgeven in de 19e ronde net als Markus Winkelhock in de 13e ronde.Maar deze laatste heeft wel zijn gloriemoment gehad!!

 

Het was een race zoals we er niet veel te zien krijgen. Drie dingen kunnen we wel onthouden van deze race: De knappe prestatie van Alonso, Massa en Hamilton. De FIA die met de rode vlag een goede beslissing nam en de knappe prestatie van het team van Red Bull!

 

En nu… hop naar Hongarije.

© F1-Geschiedenis
Oorspronkelijk idee, ontwerp en webmaster: Jos Van Aken (2004-2007)

Nedstat Basic - Free web site statistics