GRAND PRIX VAN TURKIJE 2007

Petrol Ofisi Turkish Grand Prix

Verslag van de race

Felipe Massa wint eenvoudig de Grand Prix van Turkije

 

Felipe Massa en Kimi Räikkönen eindigden op de eerste twee plaatsen tijdens de Grand Prix van Turkije.

 

Fernando Alonso werd op enige afstand derde in zijn McLaren, waardoor hij zijn puntenachterstand op Lewis Hamilton kon verkleinen tot 5 punten. Lewis Hamilton zelf werd vijfde na de BMW Sauber van Nick Heidfeld.

 

De kleine kans die Lewis Hamilton had om de race te winnen ging in rook op in de 43e ronde toen zijn rechtervoorband het begaf.

 

Maar tot die tijd hadden de F2007’s van Felipe Massa en Kimi Räikkönen al heel de weg voor de Brit uitgereden. Ze hadden ondertussen elk hun twee pitstops afgewerkt zonder enig probleem tegen te komen.

 

Gelukkig kon Lewis Hamilton zijn wagen nog zonder grote beschadigingen naar de pit brengen. Hij kreeg daar vier nieuwe banden en kwam als vijfde , net achter Nick Heidfeld, de baan terug op.

 

Door deze overwinning wordt Felipe Massa derde in de stand voor het wereldkampioenschap met 69 punten. Dat is er eentje meer dan Kimi Räikkönen. Maar ondertussen is Alonso tot op 5 punten genaderd van Lewis Hamilton.

 

Tot in de 43e ronde was er tijdens deze race weer niet veel te beleven. In de 9e ronde viel Mark Webber uit in wat later bleek de enige opgave in deze wedstrijd.

 

Felipe Massa nam een goede start en reed vanaf de eerste ronde aan de leiding. Kimi Räikkönen nam een goede start en kon zo Lewis Hamilton, die aan de vuile kant van het circuit moest vertrekken, terugslagen naar de derde plaats. Daarachter konden de twee BMW Saubers Fernando Alonso terugdringen naar de zesde plaats.

 

Kimi Räikkönen bleef de ganse race in de buurt van Felipe Massa, maar tot een echte aanval op de leidende positie kwam het nooit. Op het einde van de race had gij 2,2” achterstand. De Fin reed met 1’27,295” wel de snelste raceronde.

 

Na Nick Heidfeld en Lewis Hamilton werd een sterk rijdende Heikki Kovalainen knap zesde in zijn Renault. Toen Lewis Hamilton na zijn klapband kleine schade had opgelopen aan zijn voorvleugel hoopte het team zelfs op een vijfde plaats. Dit kwam er echter niet van. Achter de Fin werd Nico Rosberg in zijn Williams knap zevende net voor Robert Kubica, die met het laatste WK-punt aan de haal ging.

 

Giancarlo Fisichella werd negende net voor David Coulthard en Alexander Wurz. Pas dan volgden de Toyota van Ralf Schumacher en de Honda van Jenson Button.

 

In de stand voor het wereldkampioen,schap voor constructeurs blijft McLaren aan de leiding met 148 punten. Ferrari komt echter dichterbij en heeft nu al 137 punten. BMW Sauber staat op een stevige derde plats met 78 punten.

© F1-Geschiedenis
Oorspronkelijk idee, ontwerp en webmaster: Jos Van Aken (2004-2007)

Nedstat Basic - Free web site statistics